Sleva! Rally is life double pack Zobrazit větší

Rally is life double pack

Nový produkt

Výhodná sestava pro rallyovou posádku - 2x Rally is life

Více informací

315,00 Kč s DPH

-30%

450,00 Kč s DPH

Více informací

RALLY IS LIFE: to je vášeň a touha po závodění a po vítězství – někdy za každou cenu a na hraně zákona i zdraví. (To vše na 320 stránkách.)

Třetí kniha mistra republiky v rally Petra Poulíka přináší ve vší syrovosti a nahotě nevšední a strhující pohled do „hlubin závodníkovy duše,“ do jeho nejniternějších myšlenek a emocí. Příběh je opět inspirovaný osobními zkušenostmi autora.

Spolu s hrdiny knihy zažijete skutečnou bolest, strach, ale i čirou radost – za volantem závodních strojů i v každodenním životě.

Ukázka z knihy:

"Kde pořád beru tu motivaci? Kam můžu posunout sám sebe a tým? Najednou mám čas přemýšlet nad věcmi, které jsem léta prostě dělal. Tento sport mi dal úspěch, slávu, jinak nezískatelnou zkušenost, vytrvalost a tvrdost. A stál mě spoustu sil a rodinu. Někdo by přidal zdraví, ale to už bych si opravdu připadal jako důchodce. Stálo to za to? Jo, jasně, stálo. Jenže není kam se posunout. Pokud bych fakt zůstal na vozíku, peníze z úrazové pojistky na trvalé následky mi vydrží jen pár měsíců. Pak budou prachy pryč. Mám dva syny. Co by si počali s fotrem mrzákem? Einstein řekl, že šílenství je znovu a znovu dělat stejné věci a čekat jiné výsledky. Jsem šílený? Zase se mi to vrací jako zvratky. Seženu peníze, prozávodím – proinvestuji je a sháním znovu. Pořád chudý jak kostelní myš. Dělám to pořád dokola. Výsledek 0. Pokud nepočítám ty plechové kalíšky a pár vět s fotkou.

Před závodem na shakedownu 6 průjezdů. Hledáme nastavení podvozku. Snažím se co nejvíc poznat gumy. Co průjezd, to kousíček zlepšení v chování auta. Divocí maďarští fans skáčou doslova pod kola. Blázni, co vytvoří atmosféru. A to je teprve test. Spousta práce. Pocitové zlepšení. Pak tam byl najednou i čas sekundu za Hidegem, velmi rychlým Maďarem. Je tady brán za národního hrdinu. Ve svém modrém Mitsubishi jeden z favoritů. Zdravil jsem se s ním před chvilkou. Stále sotva chodí o berlích po nehodě na vodním skútru. V autě je ale neuvěřitelně rychlý. Být za ním sekundu na pěti kilometrech to beru. „Balíme,“ dám pokyn klukům. Jedeme. Ta sekunda už je jen o mě! Můžeme opustit českou oázu v servisní zóně a jedeme na hotel. Naši plochu ohradí páska, bydlík a doprovod. Ten tady necháme.

Zrzečka se mu jemně otřela nohou o stehno. To stačilo Ronymu k probuzení. Lehce sebou trhl. Otevřel oči. Rychle se zorientoval. Poslední dobou občas zažíval taková lekavá rána, kdy dotek nebo šramot způsobil stres. Žena vedle něj spala na břiše. Klidná půvabná tvář zpola zakrytá vlasy položená na bílém polštáři čelem k němu. Kolik je? Skoro devět. Musím pomalu vstávat. Lehce dopadal na nedávno poraněnou nohu, když nahý směřoval do koupelny. Dívka změnila polohu, otočila se na bok zády k Ronymu. Včera to byl masakr. Cítil lehkou bolest v přirození, když se proudem moči trefoval do záchodové mísy. Ona mě snad kousla? Všiml si ranky u předkožky. Jen se usmál. Bestie, bylo jí to vidět na očích. Kolik jí může být, osmnáct? Dvacet? Dvacet dva? Minimálně o dvanáct let míň než jemu. I tady jsem vítěz. Probudit se ráno vedle mladinké pěkné holky je přece skvělé. Vyčistil si zuby. Dal si rychlou studenou sprchu. Dneska je volnější den. Všude si nechal ještě jeden průjezd. Pak si dá test. Bude řídit citroše. Musí si dát pozor a nikam s tím nespadnout. Nebude moc času, než budou přejímky. Podívá se na hodinky. Je šest. Dá tomu dvě hodinky. Uvidíme, jestli se někde něco vynoří. Pohodlně se opřel o opěradlo židle. To má rád, vystopovat souvislosti. Vykombinovat – kdo s kým? Kdysi se to učil na Chvalovském. Podařilo se jim ho slušně zmáčknout. V tomto je fotbal jednodušší. Moc lidí čerpá dotace od státu z fotbalového svazu. Moc papírů a moc lidí znamená moc chyb, na kterých se můžeš otočit. Vždycky někdo začne mluvit. V motosportu je to jiné. Každý si dělá věci po svém. Izolovaně. A skoro nikdo nedostává prachy z FASu. Kam ty peníze jdou? Udělá si poznámku s otazníkem na okraj složky. Je to spoustu jednotlivců rozesetých po celé republice. Zlínsko a Klatovsko vyčnívají. Je potřeba postupovat tak, jak Američané v Pacifiku. Systém „žabích skoků“ – leapfrogging. Nikdo si nebude jistý, kdo je na řadě v dalším kole. Prostě od jednoho k druhému. Každý bude samostatný ostrov. Tým, který bude jednotlivce realizovat, sebere informace. Maximum materiálů do černých igelitových pytlů. Oblíbená práce pytlounů. To, co se bude opakovat u všech subjektů, zkusíme rozebrat a propojit. To bude zásadní. Někdo musí vědět, jak to celé funguje."

Recenze

Napsat recenzi

Rally is life double pack

Rally is life double pack

Výhodná sestava pro rallyovou posádku - 2x Rally is life